Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 08.05.2024, 11:20

Озерянський ЗЗСО І-ІІІ ступенів

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Цивільний захист та ОП

ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ ТА ОХОРОНА ПРАЦІ

Державні, міжгалузеві та галузеві нормативно-правові акти, що регламентують питання охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладі освіти

ЗАКОНОДАВСТВО

 

ОРГАНІЗАЦІЙНІ ДОКУМЕНТИ

  • Перелік важких робіт і робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці неповнолітніх(ДНАОП 0.03-8.07-94; наказ МОЗ України від 31.03.1994 №46) ─ »»»
  • Перелік робіт, де є потреба в професійному доборі (ДНАОП 0.03-8.06-94; наказ МОЗ України та Держнаглядохоронпраці України від 23.09.1994 №263/121) ─ »»»
  • Перелік робіт з підвищеною небезпекою (наказ Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 №15) ─ »»»
  • Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти (наказ МОН від 26.12.2017 р. №1669) ─ »»»
  • Система управління охороною праці ─ »»»
  • Технічний регламент знаків безпеки і захисту здоров'я працівників (постанова КМУ від 15.11.2009 №1262) ─ »»»
  • Типові правила внутрішнього розпорядку для працівників державних навчально-виховних закладів України (наказ МОН від 20.12.1993 №455) ─ »»»

Положення про цивільний захист та ОП

ОСНОВНІ НАПРЯМКИ У СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ОХОРОНОЮ ПРАЦІ В ШКОЛІ
  • створення безпечних умов праці і навчання;
  • значне підвищення рівня профілактичної роботи щодо запобігання нещасним випадкам і професійним захворюванням;
  • забезпечення систематичного навчання учнів, педагогів, техперсоналу, батьків із питань охорони праці;
  • контроль за дотриманням вимог чинного законодавства з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності.

 

ДОВІДКА

Питання охорони праці проходить через усю систему роботи школи й стосується всіх напрямів діяльності та всіх без виключення учасників навчально-виховного процесу.

Робота педагогічного колективу з охорони праці організована згідно із законами України «Про охорону праці», «Про пожежну безпеку», По¬ложенням про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти». Відповідно до вимог нормативних документів, у навчальному закладі розроблена від¬повідна документація з питань дотримання безпеки та охорони праці, створено службу охорони праці, затверджені положення про служби охорони праці, створені й діють комісії з навчання та перевірки знань з охорони праці, програми навчання, плани-графіки проведення навчання та білети для перевірки знань. Навчання й перевірка знань з охорони праці вчителів фізики, інформатики, хімії, біології, трудового навчан¬ня, фізичного виховання, ОЗВ проводиться щорічно згідно з планом-графіком. Робота служби з охорони праці здійснюється відповідно до плану роботи та гра-фіків обстежень, затверджених директором школи.

Згідно з вимогами чинних нормативних документів, розроблені, затверджені директором і видані посадові інструкції для всіх працівників навчального закладу. Для окремих категорій працівників розроблені та введені в дію інструкції з охорони праці та інструкції з безпеки праці при виконанні небезпечних робіт.

Як із працівниками, так і з учнями та їхніми батьками проводяться всі види інструктажів, а також їх облік за встановленою формою. Розроблені й затверджені програми вступних інструктажів для працівників і учнів, які поміщені в журналах вступного інструктажу для працівників і класних журналах для учнів.

Згідно з вимогами нормативних документів, реєструються первинний, повторний, позаплановий і цільовий інструктажі для працівників та учнів. Журнали реєстрації інструктажів знаходяться в службі охорони праці і на робочих місцях у навчальних кабінетах (фізики, інформатики, біології, хімії, шкільних майстернях, спортивних залах).

Учителі фізики, біології, хімії, трудового навчання, фізичного виховання проводять первинні інструктажі перед початком практичних, лабораторних робіт, виконанням відповідних вправ, перед початком кожного розділу навчальної програми з фізичного виховання.

Облік інструктажів учителі проводять у класних журналах на сторінці відповідного предмета в розділі про запис змісту року.

Навчальні кабінети, майстерні, спортивні зали, шкільна їдальня забезпечені первинними засобами пожежогасіння, на видному місці розміщені плани евакуації на випадок пожежі. Оформлені куточки з безпеки життєдіяльності.

Питання створення безпечних умов праці, навчання і виховання учасників навчально-виховного процесу постійно знаходяться на контролі в уповноваженого з питань техніки безпеки та директора навчального школи.

У річному плані навчального закладу є окремий розділ «Планування роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності». Згідно з ним, систематично перевіряється робота школи з питань дотримання вимог законодавчих і нормативних документів з охорони праці, безпеки життєдіяльності, профілактики дитячого травматизму. Ці питання обговорюються на нарадах у присутності директора, педагогічних радах.

Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz