Головна | Реєстрація | Вхід | RSSНеділя, 19.05.2024, 22:43

Головна » 2022 » Січень » 31 » 29 січня День пам'яті героїв Крут.
29 січня День пам'яті героїв Крут.

29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

Завдяки звитязі та сміливості українських воїнів ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на декілька днів. У цей час відбувалися переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу. 9 лютого 1918 року Брестський мирний договір було підписано. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин.

Онлайн - інформування для учнів 1-11 класів:

Книжкова виставка: "Бій під Крутами"бібліотекар Литовченко Т.В..

Для здобувачів освіти 1-11 класів провели  онлайн - інформування:

-1 клас Бесіда « Під Крутами пішли в безсмертя», класовод Лебедко О.М.,

-бесіда,,Пам'ятаємо героїв Крут", 2 клас, класовод Кришень Г.Ю.,

-бесіда для учнів 4 класу "Крути: подвиг і трагедія",вихователь Егорова Л.В.

-бесіда "Герої Крут"  7 клас, класний керівник Макаровець С.П.,

-перегляд  документального фільму '' Герої України. Крути. Перша Незалежність'' , 9клас, класний керівник Рябчун В.Г.

-10 клас, перегляд фільму " Реквієм до Дня пам'яті героїв Крут", класний керівник Перчета Г.В.,

-11 клас, бесіда "Кров і вогонь з'єднались в серцях молодих", класний керівник Ляшик В.В..

Важливі акценти

• Бій під Крутами став успішною оборонною операцією. Наступ переважаючих сил ворога було зупинено на декілька днів. Це дало змогу представникам Української Народної Республіки підписати Брестський мирний договір із країнами Четверного союзу.
  • Брестський мир означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин.
  • Незалежність Української Народної Республіки довелося захищати від російської військової агресії на початках силами добровольчих формувань.
  • Згодом українські війська за підтримки німецьких та австро-угорських (завдяки Брестському договору) звільнили від більшовиків всю територію України.
  • Події Української революції засвідчили: державність без армії неможлива.
  • Сміливість та жертовність крутянців зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України. З ними порівнюють захисників Донецького аеропорту в теперішній російсько-українській війні. Тому героїв Крут у публіцистиці часто називають “першими кіборгами”.
Переглядів: 123 | Додав: Адміністратор | Рейтинг: 0.0/0
«  Січень 2022  »